Nowy numer 22/2020 Archiwum

Śląskie. Egzaminy bez przeszkód, zdania na temat strajku podzielone

Strajk nauczycieli trwa już czwarty dzień. Dziś odbyły się egzaminy gimnazjalne - część matematyczno-przyrodnicza. Natomiast w poniedziałek, według planów, powinny rozpocząć się egzaminy ósmoklasistów.

Zgodnie z zapewnieniami Kuratorium Oświaty w Katowicach 38 tys. gimnazjalistów z woj. śląskiego bez zakłóceń rozpoczęło w czwartek 11 kwietnia egzamin z części matematyczno-przyrodniczej.

Na bieżąco monitorowane jest przygotowanie szkół do przeprowadzenia egzaminów. W województwie śląskim odbywają się one w ponad 700 gimnazjach i szkołach, w których są prowadzone klasy gimnazjalne.

To był 4 dzień strajku. Uczniowie II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach przeprowadzili akcję, w której wyrazili poparcie dla działań swoich pedagogów. Były transparenty i rozmowy, w których deklarowano wsparcie. W Knurowie jedna z cukierni przekazała wypieki  dla strajkujących nauczycieli.

Jednocześnie pojawia się coraz więcej pytań odnośnie sytuacji uczniów. Pod znakiem zapytania stoją m.in. egzaminy wewnętrzne w niektórych szkołach (zwłaszcza artystycznych).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama