Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ekstremalna Droga Krzyżowa - jeszcze zdążysz

Piątek 12 kwietnia to jeden z ostatnich terminów, w jakich można w 2019 r. wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w województwie śląskim.

Start w nocy z 12 na 13 kwietnia zaplanowali organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w kilkunastu śląskich miejscowościach. Są wśród nich miasta leżące na terenie archidiecezji katowickiej.

Uczestnicy EDK wyruszą m.in. z Orzesza, położonego mniej więcej w środku archidiecezji katowickiej. Mają tam do wyboru trzy trasy: najlżejszą, liczącą 41 km pętlę o nazwie "Droga św. Wawrzyńca"; średnią "Drogę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny" długości 51 km, wiodącą do Turzy Śląskiej przez "Studzienkę" w lesie w Jankowicach Rybnickich oraz liczącą aż 81 km do miejscowości Píšť w Czechach, zaraz za granicą.

Także z sąsiedztwa, z Orzesza-Zawady, wyrusza 12 kwietnia EDK. Trasa ma 46 km i kończy się w punkcie startu.

Z Rybnika można pójść długą na 40 km trasą do Rud. Z Rybnika-Boguszowic są wytyczone dwie trasy po 42 km, które kończą się w punkcie wyjścia.

W Czarkowie pod Pszczyną uczestnicy EDK mają do wyboru dwie trasy o długości 24 i 40 km. W Siemianowicach Śląskich - dwie trasy o długości 45 km i jedną 23-kilometrową. W Suszcu - trasy o długości 23 i 40 km.

Trasy EDK w Żorach liczą od 40 do 41 km, a w miejscowości Wyry - od 41 do 46 km.

W nocy z piątku na sobotę uczestnicy EDK wymaszerują też z miast, leżących tuż poza granicą archidiecezji katowickiej, m.in. z Bytomia, Czeladzi, Czechowic-Dziedzic.

Szczegóły na stronie www.edk.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama