Nowy numer 41/2019 Archiwum

Strajk nauczycieli i pytania o jutrzejszy egzamin

80 proc. szkół w województwie śląskim strajkuje - podają przedstawiciele ZNP. Czy ta sytuacja utrzyma się do jutra, kiedy rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne?

80 procent szkół w województwie śląskim bierze udział w strajku nauczycieli - ogłosił dzisiaj na konferencji prasowej Sławomir Broniarz. Według danych zaprezentowanych przez szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, w regionie jest 2545 placówek. 2051 kontynuuje strajk. Tymczasem na horyzoncie egzamin gimnazjalny. Czy zatem egzamin w ogóle się odbędzie? O to pytał w Śląskim Kuratorium Oświaty Marcin Iciek.

Jak podają przedstawiciele urzędów miast, m.in. w Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu czy Rybniku egzaminy powinny zostać przeprowadzone w normalnym trybie. - W Rybniku 1129 uczniów przystępuje do egzaminu gimnazjalnego, który zostanie przeprowadzony w 14 szkołach. Dzięki sprawnemu działaniu dyrektorów rybnickich szkół udało się skompletować składy komisji egzaminacyjnych we wszystkich placówkach, w których odbywają się egzaminy. Składy komisji egzaminacyjnych zostały wybrane z nauczycieli ze szkoły, w której odbywa się egzamin, albo z sąsiednich szkół dzięki współpracy dyrektorów, którzy kontaktowali się między sobą, wymieniając się informacjami o możliwości współpracy z nauczycielami niebiorącymi udziału w strajku. Na ten moment są to deklaracje nauczycieli; trudno przewidzieć, jak sytuacja potoczy się jutro rano. Dyrektorzy szkół starają się doprowadzić do przeprowadzenia egzaminu zgodnie z obowiązującymi procedurami, dlatego zapraszamy jutro uczniów na egzaminy - przekazała Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa UM Rybnik.

Natomiast na facebookowym profilu Chorzowa czytamy: " Według informacji Wydziału Edukacji UM Chorzów, nie ma zagrożenia, że jutrzejsze egzaminy i sprawdziany zostaną przełożone. Ostateczną informację o terminach i zasadach przeprowadzania egzaminów potwierdzą Państwu dyrektorzy szkół. Z naszych informacji wynika, że placówki współpracują ze sobą i obecnie są na etapie kompletowania składów komisji". W sąsiednich Świętochłowicach z informacji przekazanej przez prezydenta Daniela Begera wynika, że udało się także skompletować skład komisji. "Miejski Zarząd Oświaty dokonał naboru na członków komisji wśród emerytów, pracowników organu prowadzącego oraz społeczności lokalnej, posiadających kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela. Jednocześnie chciałbym poinformować, że trwają jeszcze prace nad przygotowaniami do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego zaplanowanego na piątek. Ostateczna informacja zostanie podana w czwartek" - napisał prezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL