Nowy numer 2/2021 Archiwum

Strajk nauczycieli - propozycje miast dla najmłodszych

Dziś drugi dzień strajku nauczycieli - miasta przygotowały specjalną ofertę dla uczniów, którzy nie uczestniczą w lekcjach.

W Tychach Wodny Park proponuje 2 godziny w strefie rekreacyjnej. Aby skorzystać z oferty, trzeba pamiętać o kilku zasadach. Godziny "dla uczniów" są od 9 do 15. Ostatnie wejście może zatem mieć miejsce o 13. Aby skorzystać z promocji, trzeba przedstawić ważną legitymację szkolną. "Opiekunowie przybywający z dziećmi będą ponosili pełną odpłatność, zgodnie z cennikiem WPT. Uczniowie, którzy ukończyli 13. rok życia mogą wejść do parku bez opiekuna. Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z tej oferty, proszeni są o pilnowanie czasu nabitego na transpondery, gdyż w przypadku pozostania dziecka/ucznia dłużej niż 2 godziny, system naliczy płatne minuty, za które będą zobowiązani zapłacić" - czytamy na stronie.

Natomiast w Chorzowie opracowano plan wydarzeń, z których mogą skorzystać najmłodsi. Tam również baseny przy ul. Granicznej i pl. Powstańców, w godzinach szkolnych, od 8 do 16, będą ogólnodostępne. - Przypominamy, że osoby do 12. roku życia mogą wejść na basen tylko pod opieką osoby dorosłej - zaznaczają przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Dodatkowo z myślą o uczniach zaplanowano następujące wydarzenia:

WTOREK 9.04
09.00-12.00 - "Razem poznajemy świat - Mali odkrywcy". Dzielnicowa Akademia Dzieci na Klimzowcu w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.
10.00 - "Był sobie pies" - film w ramach Wiosennego Kina Młodego Widza w Starochorzowskim Domu Kultury.
12.00 - "Alicja w Krainie Czarów" - film w ramach Wiosennego Kina Młodego Widza w Starochorzowskim Domu Kultury.
Warsztaty plastyczne dla dzieci wraz z opiekunami w Galerii MM.

ŚRODA 10 KWIETNIA
09.00 - 12.00 - "Razem poznajemy świat - Mali odkrywcy" siedziba główna CIM, ul. Wolności 101.
12.15 - prezentacje Festiwalu Małych Form Artystycznych w sali widowiskowej Chorzowskiego Centrum Kultury.

O innych rozwiązaniach proponowanych w miastach przeczytasz tutaj: Strajk nauczycieli na Śląsku: prawie puste szkoły

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama