Nowy numer 21/2022 Archiwum

Zmarł ks. Jan Klemens

Był emerytowanym proboszczem parafii św. Anny w Katowicach-Janowie. Ostatnie lata życia spędził w Domu Księży Emerytów św. Józefa w Katowicach.

Urodził się 10 października 1935 r. w Cielmicach w rodzinie Tomasza i Weroniki z d. Seweryn. Po maturze w 1953 r. wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 października 1958 r. z rąk bp. Juliusza Bieńka.

Jako wikary pracował na parafiach Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach i Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie. Po dwóch miesiącach został tam wikarym-adiutorem chorego proboszcza, a następnie proboszczem.

W 1974 r. został ustanowiony proboszczem parafii św. Anny w Katowicach-Janowie. Pod wpływem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i jego metod duszpasterskich przez kilka lat prowadził oazy rodzin w Koniakowie oraz oazy modlitwy dla rodzin w Janowie.

W 2003 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów św. Józefa w Katowicach. Zmarł 30 marca 2019 roku w 84. roku życia i 60. roku kapłaństwa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 3 kwietnia w parafii św. Anny w Katowicach-Janowie. O 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a o 15.00 - Msza św. pogrzebowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama