Nowy numer 14/2020 Archiwum

Austriacy z sieci PILGRIM w Katowicach

Międzynarodowa konferencja "Zrównoważony rozwój w edukacji polskich i austriackich szkół" odbyła się w Szkole Podstawowej nr 37 w Katowicach.

PILGRIM ma uczyć, że Ziemia jest nam dana i powinniśmy zajmować się z nią odpowiedzialnie. Jesteśmy częścią stworzenia. Mamy uczyć się żyć w zgodzie ze stworzeniem i ze światem. Mamy troszczyć się o to, co Pan Bóg stworzył. Jesteśmy obywatelami Ziemi i odpowiadamy za ten świat - mówiła o idei międzynarodowej sieci pedagogicznej PILGRIM Gertraud Weixlbaumer, jej przedstawicielka.

Idea PILGRIM zachęca do działań w zakresie zrównoważonego rozwoju na płaszczyznach ekologii, ekonomii, społeczeństwa i duchowości. - Dobrze rozumiana duchowość przekłada się na pozostałe trzy elementy - dodaje ks. Roman Buchta, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii w Katowicach.

Uczniowie placówek partnerskich z Austrii i Polski brali udział w projektach obejmujących m.in. sadzenie drzew, budowanie ptasich gniazd, domku dla dżdżownic czy kanapy z desek na polanie. - Podczas projektu okazało się, że wielu uczniów jest utalentowanymi majsterkowiczami - opowiadał Stefan Sampt.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama