Nowy numer 21/2022 Archiwum

3,5 tys. wniosków Mama 4+ w województwie śląskim

Na Śląsku najwięcej osób w całej Polsce stara się o to świadczenie. Wnioski wpływają od kobiet, ale jest też jeden wniosek złożony przez ojca. Do oddziałów ZUS w województwie śląskim wpłynęło 3,5 tys. wniosków o rodzicielskie świadczenie uzupełniające.

Pierwsze pytania o nowe świadczenie pojawiły się już w lutym. Przypomnijmy, przepisy dotyczące rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego obowiązują od 1 marca. Natomiast zainteresowani potrzebne dokumenty składali jeszcze przed dniem wejścia w życie przepisów. Do 11 marca do oddziału ZUS w Rybniku wpłynęło 1450 wniosków, do bielskiego - 454, a do chorzowskiego ZUS - 371. W oddziale ZUS w Częstochowie 333 panie złożyły odpowiednie dokumenty o świadczenie Mama 4+, a w sosnowieckim ZUS takich kobiet było 260. W oddziale ZUS w Zabrzu odnotowano 629 wniosków od kobiet i jeden od mężczyzny.

Najwięcej takich decyzji, ponad 340, wydał oddział ZUS w Rybniku. W większości osoby, które starają się o świadczenie Mama 4+, są w przedziale wiekowym od 60 do 69 lat, ale w województwie śląskim jest też 7 osób w wieku 90-99 lat. Wśród wszystkich osób zgłaszających się o to świadczenie jest 8 osób, które wychowały co najmniej 9 dzieci.


Kto może ubiegać się o świadczenie - przeczytaj na kolejnej stronie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama