Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zobacz Tomka za pół ceny

Muzeum Śląskie po raz kolejny bierze udział w akcji "Polska - zobacz więcej - weekend za pół ceny", która ma swój finał w nadchodzący weekend 15-17 marca. Z tej okazji bilety ze stałej oferty są tańsze o 50 proc.

Bilety na promocyjny weekend można już kupować w kasach muzeum. Można je również zamówić w internetowym systemie biletowym.

W Muzeum Śląskim promocja dotyczy biletów ze stałej oferty za wyjątkiem karnetu rocznego, podarunkowego czy biletu wspólnego oraz oferty wynajmu przewodników. "Za pół ceny" można zobaczyć 6 wystaw stałych i wystawę czasową trwającą w muzeum. Promocyjna cena obejmuje także zwiedzanie przestrzeni edukacyjnej dla dzieci "Na tropie Tomka" oraz na spacery z przewodnikiem - "Byzuch u Ferdynanda" oraz "Rajza po muzeum".

Jak przypominają przedstawiciele muzeum, wizyta w tym miejscu może być okazją do spaceru po okolicy, wypicia kawy w muzealnym bistro oraz podziwiania plenerowej wystawy "Górny Śląsk z powietrza". Outdoorowa ekspozycja ukazuje najbardziej spektakularne zakątki regionu, który zaskakuje różnorodnością architektury i krajobrazu. Twórcy wystawy - berliński fotograf Thomas Vossbeck oraz Dawid Smolorz - pokazują Górny Śląsk w granicach historycznych, co oznacza, że prezentują także część leżącą na terytorium Republiki Czeskiej. Wystawa jest częścią projektu "Górny Śląsk z powietrza", w którym partnerami Muzeum Śląskiego są Uniwersytet w Siegen oraz Instytut Herdera do Badań Historycznych nad Europą Środkowo-Wschodnią - Instytut Wspólnoty Leibniza.

"Polska - zobacz więcej - weekend za pół ceny" to ogólnopolska akcja, która w każdej edycji cieszy się rosnącą popularnością. Zgłaszają się do niej instytucje kultury, miejsca rozrywki, hotele czy restauracje. W marcu odbędzie się już 6. odsłona tej promocyjnej kampanii. Jej organizatorami są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna. To sposób na odwiedzenie ciekawych zakątków w przystępnej cenie. Akcja każdego roku ma swoje dwie edycje - wiosenną i jesienną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama