Nowy numer 11/2019 Archiwum

Prosto

Nowy wystrój ma kościół NMP Uzdrowienia Chorych w Bojszowach Nowych. Wnętrze tej świątyni odzyskało styl, w jakim zostało zaprojektowane.

Ten styl to funkcjonalizm. Problem z tym XX-wiecznym kierunkiem w architekturze jest taki, że jego fani są w mniejszości... Jednak 40 lat temu, kiedy ten kościół był projektowany, funkcjonalizm był szalenie modny.

2,5 tysiąca

Do założeń tego stylu należą skoncentrowanie na funkcji użytkowej budynku i jego prostota. Tuż po wzniesieniu kościoła ta prostota rzeczywiście dominowała. Z czasem jednak jego wnętrze obrosło w wiele różnych ozdobników. Efekt był taki, że pierwotny pomysł postawienia na prostotę zgubił się gdzieś po drodze. We wnętrzu świątyni w Bojszowach Nowych zapanowała kompletna mieszanina stylów.

Dostępne jest 26% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL