Nowy numer 38/2023 Archiwum

Katowice: Rusza pierwsze centrum przesiadkowe

Centrum przesiadkowe "Ligota" rusza w środę 13 marca. Kierowcy z biletem Kolei Śląskich mogą do 20 godzin parkować tu za darmo.

Pierwsze w Katowicach Centrum Przesiadkowe nosi nazwę „Ligota”. Powstało przed dworcem PKP Katowice-Ligota. Rusza w środę 13 marca.

Tego dnia zostaną uruchomione parkomaty, które będą skanować bilety osób chcących bezpłatnie skorzystać z parkingu w CP „Ligota”.

Na terenie centrum przesiadkowego znajdują się parking naziemny dla 110 samochodów, zadaszone perony autobusowe i parking dla rowerów. Jest też kiss&ride - miejsce na krótkotrwałe parkowanie do 3 minut, postój dla taksówek i biletomat. W kwietniu zostanie też uruchomiona w tym miejscu stacja rowerów miejskich.

Aby skorzystać z bezpłatnego parkingu, należy wjechać na teren CP „Ligota”. Po zaparkowaniu samochodu należy zeskanować w parkomacie ważny bilet Kolei Śląskich, uprawniający do rozpoczęcia lub zakończenia podróży na stacji kolejowej Katowice-Ligota, np. tzw. „bilet katowicki”.

Jeśli biletu jeszcze nie mamy, trzeba niezwłocznie go kupić, np. poprzez aplikację mobilną do zakupu biletów lub na terenie dworca PKP Ligota. - Parkomat wyda nam tzw. bilet zerowy, który należy umieścić w pojeździe w widocznym miejscu. Parkowanie w centrum przesiadkowym na opisanych zasadach jest bezpłatne do 20 godzin - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast