Nowy numer 21/2022 Archiwum

Sól dla zestresowanych

Ból gardła, katar i zapalenie zatok - to jedne z najczęstszych chorób wywołanych smogiem. W Żorach można skorzystać ze specjalnych inhalacji niwelujących negatywne skutki zanieczyszczenia powietrza.

Nowoczesną grotę solną w Aquarionie otworzyliśmy 8 marca - mówi Edyta Oberaj, menadżerka Parku Wodnego Aquarion w Żorach.   

Na miejscu jest już 12 ton soli, którą sprowadzono prosto z Morza Martwego i Pakistanu. Jej wyjątkowe właściwości pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego. Inhalacje specjalną solą pozytywnie wpływają także na pracę serca i spowalniają starzenie się skóry. Aby wzmocnić efekty, w grocie zainstalowane zostaną również jonizatory i mini tężnia solankowa. - Powietrze w naszej grocie solnej będzie nie tylko krystalicznie czyste, ale także bardzo zdrowe. Wszystko dzięki wysokiemu stężeniu jodu, a także wapnia i magnezu - dodaje E. Oberaj.  

Wizyta w grocie polecana jest także wszystkim zestresowanym, zmęczonym i przepracowanym. Generator mgły, muzyka relaksacyjna i terapia kolorami pomogą ukoić skołatane nerwy i zregenerować siły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama