Nowy numer 39/2023 Archiwum

Leszek Naziemiec: Zimowy przepływ w Bałtyku przerwany

Leszek Naziemiec, pływak lodowy z Siemianowic Śląskich, miał mieć kolejny sukces na swoim koncie. Niestety zimowy przepływ w Bałtyku został przerwany.

Leszek Naziemiec: Zimowy przepływ w Bałtyku przerwany   Leszek Naziemiec - Balviten Baltic Challenge 2016 Leszek Naziemiec /Dzikie Pływanie Siemianowiczanin razem z czwórką kolegów w sztafecie miał dziś [02.03.19] przepłynąć 18 i pół kilometra. Trasa przepływu wiodła w wodach Bałtyku z Gdyni na Hel. Niestety pływacy zdołali raptem przepłynąć pierwszy odcinek. Potem, mimo iż pogoda zimowym pływakom dopisywała, przepływ Gdynia-Hel został przerwany przez kapitanat portu. Oficjalny powód nie został podany, ale przypuszcza się, że były to obawy o bezpieczeństwo pływaków, gdyż trasa przepływu wiodła po kanale żeglugowym. Leszek Naziemiec zapowiedział, że próba przepłynięcia będzie powtórzona w grudniu, a póki co zachęca wszystkich do spróbowania swoich sił w zimowym pływaniu:

W listopadzie ubiegłego roku Leszek Naziemiec pływał w lodowatych wodach Arktyki i tym samym stał się jedynym Polakiem, który dokonał takiego wyczynu. O przygotowaniach do tego przepływu Radio eM informowało 16.11.19 r.

https://www.radioem.pl/doc/5166034.Siemianowiczanin-wystartuje-w-wyscigu-na-Antarktydzie

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast