Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wykończone pod klucz

77 mieszkań komunalnych powstanie w Chorzowie. Miasto na ten cel przeznaczyło budynek byłego szpitala.

To największa z realizowanych dotąd przez chorzowski PGM inwestycji. Dawna lecznica przy ul. Karola Miarki zostanie zamieniona w mieszkania. – 8 z nich będzie dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkania będą miały bardzo różny metraż. Będzie kilka „m1”, ale przewidujemy także jedno mieszkanie dwupoziomowe. Oprócz tego w budynku zostaną zainstalowane windy. Będzie ich 5 – mówi Joanna Lekson-Grzyb, dyrektor PGM.

Na każdym piętrze znajdzie się wózkownia i rowerownia do dyspozycji mieszkańców. Oprócz tego będą utworzone komórki lokatorskie. Obowiązkiem wykonawcy jest także stworzenie miejsc garażowych i postojowych dla przyszłych najemców. – Mamy już doświadczenie w podobnych inwestycjach, jednak prace adaptacyjne zawsze wiążą się z niespodziewanymi sytuacjami – przyznaje szczerze Radosław Marks, współwłaściciel firmy BUDO-MAX, która w konsorcjum z firmą REKBUK jest wykonawcą inwestycji.

Prace adaptacyjne potrwają dwa lata. Ich koszt to ponad 17 milionów złotych, 45 proc. tej kwoty pokryje Bank Gospodarstwa Krajowego. Mieszkania będą wykończone pod klucz. Kto będzie się mógł o nie starać? Decyzja zapadnie niebawem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama