Nowy numer 41/2019 Archiwum

W bliskości Chrystusa łatwiej

Zaproszenie na obchody 27. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji katowickiej

„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8) to hasło tegorocznego Światowego Dnia Chorego, który po raz 27. będzie obchodzony w Kościele katolickim 11 lutego br. Z tej okazji metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi w najbliższy poniedziałek o 10.00 Mszę św. w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej-Goduli. Będzie ona transmitowana przez archidiecezjalne Radio eM.

W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w Kalkucie w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. Nawiązując do tego faktu, metropolita katowicki w komunikacie odczytanym w kościołach archidiecezji katowickiej w niedzielę 27 stycznia zwrócił uwagę, że święta swoją postawą uwidoczniła miłość Boga wobec ubogich i chorych. „Pomaga nam ona zrozumieć, że podstawowym kryterium działania powinna być bezinteresowna miłość wobec wszystkich, bez względu na język, kulturę, grupę etniczną czy religię. Szczególnie cierpiący potrzebują zrozumienia, czułości i nadziei” - napisał abp Skworc.

Komentując hasło tegorocznego Dnia Chorego, metropolita katowicki stwierdził, że wskazuje ono na postawę bezinteresowności, która powinna pobudzać przede wszystkim katolickie placówki opieki zdrowotnej. „Są one powołane, aby wyrażać istotę daru, darmowości i solidarności – wobec logiki zysku za wszelką cenę; logikę dawania, aby otrzymywać – wbrew logice wyzysku, niezwracającego uwagę na ludzką godność. Tymi kryteriami – daru, darmowości i solidarności – powinni się kierować wszyscy wyznawcy Chrystusa, przyjmujący Jego samego jako dar Boga Ojca” – czytamy w komunikacie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL