Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pociąg do Matki

Tu nie ma sztywnego programu, który musi być zrealizowany. Tu najważniejszy jest chory. Wszystko podporządkowane jest jego wygodzie, ale przede wszystkim jego spotkaniu z Bogiem.

Już niedługo, 5 maja, z katowickiego dworca odjedzie wyjątkowy pociąg. Na jego pokładzie znajdą się chorzy i niepełnosprawni, ich rodziny, lekarze, pielęgniarki, księża, a nawet jeden biskup. Rozpocznie się trzecia archidiecezjalna pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych do Lourdes. Z tym sanktuarium św. Jan Paweł II związał przecież obchody Światowego Dnia Chorego, który co roku obchodzimy 11 lutego. Trasa specjalnego pociągu poprowadzi przez Czechy, Austrię, Niemcy do Francji. Pielgrzymi przejadą ponad 2500 km. Choć podróż będzie trwać ponad trzydzieści godzin w jedną stronę i tyle samo z powrotem, chorzy nie mogą się już doczekać tego czasu. Wielu z nich pojedzie po raz trzeci. Jak mówią, „coś” ciągnie ich w stronę francuskiego sanktuarium. Może to klimat modlitwy w miejscu szczególnie uświęconym obecnością Boga i Maryi; może spotkanie z drugim człowiekiem, tak samo doświadczonym cierpieniem, więc i bardziej rozumiejącym. – Doświadczenie Lourdes jest tak mocne, że kto raz go doświadczy, chce tam wracać – tłumaczy Anna Piecha, pielęgniarka, która już po raz trzeci będzie towarzyszyć chorym w pielgrzymce.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL