Nowy numer 7/2019 Archiwum

Wstaniesz?

Usiedliśmy do rachunku sumienia, najpierw osobno, potem razem. Przepłakaliśmy całą noc. Boże, nie ma dla nas wybaczenia, każde przykazanie złamaliśmy. Pospisywaliśmy litanie grzechów…

Małżeństwo zaczęliśmy bez Boga. Poznaliśmy się na majówce, na zakrapianej imprezie, a w sylwestra tego roku wzięliśmy ślub. Grzeczni nie byliśmy, czystości nie dochowaliśmy. I bardzo tego żałujemy – wspomina Ula z Mysłowic, od 36 lat żona Marka.

Wojna światów

– Pochodzimy z dwóch różnych domów. Ja – z rozbitej rodziny, tata zostawił nas, jak miałam 12 lat. Mama mnie i moją siostrę nauczyła hardości. Zawsze mówiła: „Mężczyzna do niczego nie jest ci potrzebny. Poradzisz sobie sama. On potrzebny ci jest tylko do łóżka”. Do kościoła nas wysyłała, ale sama do niego nie chodziła – przyznaje Ula. – Moi rodzice byli osobami niewierzącymi, ślub wzięli dopiero przed śmiercią ojca – opisuje Marek. – Miałem w głowie wzór mężczyzny rządzącego w domu. Byłem świadkiem wielu awantur, postanowiłem więc, że jak ja założę rodzinę, to będzie całkiem inaczej. Niestety, to było tylko marzenie. Choć Marek był osobą niewierzącą, młodzi wzięli ślub kościelny. A to dlatego, że Ula chciała założyć białą suknię. Na początku małżeństwa przeżyli sielankę. Ale ta szybko się skończyła.

Dostępne jest 25% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL