Nowy numer 15/2024 Archiwum

Teraz Panama na Śląsku

To już w noc z soboty na niedzielę 26/27 stycznia!

Jeśli jesteś młody, nie czekaj, aż wszystkie bilety na nocne spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju z okazji Światowych Dni Młodzieży wykupią młodzi z innych regionów. A już wykupują – bo na „Panamę na Śląsku” przyjadą do Jastrzębia znakomite zespoły muzyczne.

– Wiem, że wybierają się do nas m.in. młodzi z diecezji wrocławskiej, gliwickiej i krakowskiej – mówi ks. Wojciech Iwanecki, duszpasterz młodzieży archidiecezji katowickiej.

niemaGOtu, ON 1, Bartczak...

Bramki w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju zostaną otwarte 26 stycznia o 19.00. Godzinę później na scenę wyjdzie znany wielu młodym ksiądz Jakub Bartczak. Będzie rapował i wygłosi konferencję. Później zagra niemaGOtu.

O północy rozpocznie się Eucharystia. Będzie jej przewodniczył abp Wiktor Skworc.

– Oprawę muzyczną zapewni orkiestra i chór złożone z młodych wolontariuszy pod przewodnictwem Filipa Białasa. A po Mszy Świętej chcemy puścić fragment czuwania z papieżem w Panamie – zapowiada ks. Wojciech Iwanecki.

W planach jest też uwielbienie Pana Boga. Poprowadzi je zespół ON 1 (Mate.O, Owca, Gabi Gąsior, TU Band). Zaplanowano również adorację Najświętszego Sakramentu. W hali będzie też „strefa konfesjonału”.

W Światowych Dniach Młodzieży w Panamie bierze udział około 160 młodych z archidiecezji katowickiej. – Jeśli będziemy mieli stabilne połączenie internetowe, puścimy live’a z Panamy od „naszych” uczestników – dodaje ks. Iwanecki.

Oto ja

Po tym „łączeniu się” w planach jest uwielbienie Pana Boga. Poprowadzi je zespół ON 1 (Mate.O, Owca, Gabi Gąsior, TU Band). – W trakcie uwielbienia będzie też prowadzona adoracja przed Najświętszym Sakramentem, z pewnym wyciszeniem i oddaniem życia Panu Jezusowi – mówi ks. Wojciech. – To wiąże się z tematem tegorocznego ŚDM „Oto ja służebnica Pańska”, czyli też z kwestią decyzji i przyjęcia Słowa – dodaje.

Na hali będzie też „strefa konfesjonału”.

– Warto przyjechać na to spotkanie, żeby poczuć się młodym i żywym Kościołem. Kościołem, który cieszy się, że jest wspólnotą wybraną przez Jezusa Chrystusa. I który chce pełnić Jego wolę, tak jak to czyniła Maryja – mówi ks. Wojciech Iwanecki.

Ksiądz Wojtek sądzi, że na tej hali będzie można odpocząć od różnych trudności i sporów medialnych, które uderzają też w Kościół. – Będziemy mogli poczuć się wspólnotą z biskupami, kapłanami, z młodymi z całego świata i z papieżem Franciszkiem, z którymi będziemy się łączyć. Chciałbym, żebyśmy wszyscy mieli poczucie bliskości Boga i radości z tego, że tworzymy wspólnie Kościół.

Bilet można kupić przez stronę ekobilet.pl. Kosztuje 40 złotych. Każdy uczestnik dostanie mały pakiet żywnościowy z kanapką. Będzie też można skorzystać z płatnej gastronomii.

Rodzice osób niepełnoletnich muszą wypełnić formularz, w którym wskażą prawnego opiekuna na czas tego spotkania. Zazwyczaj jest opiekun grupy lub inna pełnoletnia osoba, wskazana przez rodziców.

W wielu dekanatach księża organizują grupy i transport autokarowy do Jastrzębia. Listę tych grup, do których jeszcze można dołączyć (o ile nie braknie biletów do hali), znajdziesz na stronie: mlodzidlamlodych.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy