Nowy numer 24/2021 Archiwum

Technologia PureTech w Tychach

W tyskiej fabryce Opla rozpoczęła się produkcja jednego z najlepszych silników. Chodzi o silnik PureTech, który należy do gamy jednostek napędowych Groupe PSA.

Technologia PureTech w Tychach   Silnik PureTech Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM Prezes Grupy PSA Carlos Tavares podkreślił w swoim wystąpieniu wysoką produktywność tyskiego projektu oraz to, że spełnił on rygorystyczne wymogi dotyczące kosztów.

W uroczystości uruchomienia linii produkcyjnej wzięła udział minister przedsiębiorczości i technologii. Jadwiga Emilewicz wspominała swoje dzieciństwo i marzenia o samochodzie produkowanym w Tychach:

Koncern PSA – właściciel takich marek, jak Peugeot czy Citroen – przejął Opla w 2017 roku. Nie wiadomo było wówczas, co stanie się z tyskim zakładem. Fuzja wyszła tyskiej fabryce na dobre. W tym roku ma tu powstać 230 tysięcy egzemplarzy silnika PureTech.

Technologia PureTech w Tychach   Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, z wizytą w Tychach Agnieszka Skrzypczyk /Radio eM

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama