Nowy numer 29/2021 Archiwum

Bardzo dobre miejsce

Na scenę wchodzi Mateusz Otremba, baptysta i muzyk znany jako Mate.O. W ręce trzyma Biblię. Nie śpiewa – z przejęciem czyta słowo Boże. Nieco później na tej samej scenie pojawi się abp Wiktor Skworc.

– Koncert Bądź jak Jezus powstał po to, żeby pokazywać to, co jest najpiękniejsze w muzyce chrześcijańskiej na całym świecie. Na tych koncertach jest zawsze mnóstwo młodzieży. Jeżeli przyjeżdżają młodzi ludzie, to czy ta muzyka może być zła? Ściągamy zespoły absolutnie z najwyższej półki, żeby nasi młodzi muzycy mogli się od nich uczyć. Tych muzyków zza Oceanu czy z Europy podpatrują także zawodowi muzycy. To, co robimy dla Pana Boga i dla poruszenia ludzkich serc, musi być na najwyższym poziomie. Tu nie ma miejsca na kompromisy – mówi. A. Guzdek zauważa jeszcze jedną ważną kwestię. – Na całym świecie muzyka realizowana przez ludzi z kręgów chrześcijańskich jest doceniana, jest nagradzana, w Polsce – choć tej muzyki jest bardzo wiele – jest ona świadomie pomijana. My próbujemy pokazać, że nas chrześcijan jest bardzo wielu, że nie sposób ustawić nas do kąta. Nie chcemy być zamknięci w rezerwatach, powinniśmy występować w miejscach publicznych. Jeżeli w miejscach publicznych mówi się o różnych rzeczach, to dlaczego nie o Bogu?! To jest bardzo dobre miejsce do mówienia o Bogu – dodaje.

Organizowane przez niego koncerty są także okazją, żeby pomóc potrzebującym. Artyści grający podczas Betlejem w Polsce zrzekają się swoich tantiem – dzięki temu, kupując płyty lub bilety na koncerty, pomagamy wspólnie najbardziej potrzebującym.

Nie licząc tegorocznej edycji wydarzenia, organizatorzy na cele charytatywne przekazali już 800 tys. zł. Jeszcze można kupić płyty z poprzedniej edycji Betlejem.

Więcej na: betlejemwpolsce.pl oraz na: badzjakjezus.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama