GN 21/2020 Archiwum

Pożegnanie biskupa

29 grudnia o 9.00 do katowickiej archikatedry wprowadzono trumnę z ciałem zmarłego 21 grudnia 2018 r. bp. Gerarda Bernackiego. Od 9.45 modlitwa różańcowa. o 11.00 - Msza św. pogrzebowa.

Trumnę wprowadził i modlitwę za zmarłego biskupa poprowadził bp Marek Szkudło. W katedrze zgromadzili się kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy. Do godz. 11.00 trwa czuwanie przy trumnie wraz z modlitwą różańcową.

Po śmierci śp. bp. Gerarda abp. Skworc napisał m.in.: 

"Diecezjan, zwłaszcza parafian z rodzinnej parafii biskupa Gerarda, zapraszam na uroczystości pogrzebowe i proszę o jedność w modlitwie. Polecajmy śp. biskupa Gerarda miłosierdziu Bożemu: Jezu, Dobry Pasterzu, Ty pozwoliłeś swojemu słudze przeżyć czas ziemskiej wędrówki, spraw, aby Ciebie chwalił na wieki. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Czytaj także:

Zmarł biskup Bernacki

Znamy termin pogrzebu bp. Bernackiego - z listem abp. Skworca do diecezjan

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama