Nowy numer 42/2019 Archiwum

W środę w Rybniku autobusy za darmo

Za darmo - ale z dowodem rejestracyjnym samochodu - można też 19 grudnia podróżować bezpłatnie Kolejami Śląskimi oraz autobusami KZK GOP i MZK Tychy.

Przejazdy autobusami na wszystkich liniach organizowanych przez rybnicki ZTZ będą w środę 19 grudnia 2018 r. bezpłatne. Decyzję dotyczącą podjął prezydent miasta ze względu na prognozowany wysoki poziom pyłu zawieszonego.

Również darmowe przejazdy, ale tylko dla kierowców wraz z jedną osobą towarzyszącą, wprowadziły w środę 19 grudnia Koleje Śląskie oraz KZK GOP. Kierowca powinien mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu.

- Wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej w sytuacji przekroczenia poziomu zanieczyszczenia powietrza powyżej 200 µg/m3  dla pyłu zawieszonego PM10 będzie już standardem na terenie Rybnika, podobnie jak w innych miastach - mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Urząd Miasta zaleca unikanie lub ograniczenie do minimum czasu przebywania na powietrzu, zwłaszcza przez kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz osoby z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia. "Należy unikać dużego wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu" - informują urzędnicy.

W 2017 roku w Rybniku przez 7 dni normy dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu zostały przekroczone powyżej 200 µg/m3. Przez 5 dni na terenie Rybnika miał miejsce alarm smogowy, co oznacza, że normy zostały przekroczone o co najmniej 300µg/m3.

W tym roku w Rybniku przez 5 dni normy zostały przekroczone powyżej 200 µg/m3, a jeden raz miał miejsce alarm smogowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL