Nowy numer 42/2019 Archiwum

Robert Ciupa: trzeba mówić o stanie wojennym

Nie sama nieznajomość dat historycznych wśród młodzieży jest niepokojąca, ale fakt, że ludzie w ogóle nie znają historii - mówił w Radiu eM Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Robert Ciupa: o stanie wojennym trzeba pamiętać (13.12.2018)
Radio eM
Robert Ciupa podkreślił, że instytucje takie jak ŚCWiS nie powinny zniknąć, tak jak nie powinna zniknąć pamięć o dramatycznych wydarzeniach z przeszłości, a zwłaszcza o ich ofiarach. Gość "Rozmowy poranka" przypomniał, że 16 grudnia, w rocznicę krwawej pacyfikacji kopalni "Wujek" przez ZOMO w stanie wojennym, odezwą się syreny alarmowe w Katowicach, a kierowcy są zaproszeni do tego, żeby na chwilę zatrzymał się ruch uliczny. Wybrano godzinę 11.00, bo o tej porze w 1981 roku rozpoczynał się atak milicji na strajkujących górników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL