Nowy numer 23/2020 Archiwum

W niedzielę odpust w katowickiej archikatedrze

Uroczystej Mszy św. w samo południe przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc.

"Przed nami ostatnia niedziela kończącego się roku liturgicznego. W tym dniu nasze myśli i serca kierujemy ku Chrystusowi, którego mocą wiary nazywamy Królem Wszechświata. Jego panowanie trwa na wieki! Tej prawdy uczymy się między innymi w naszej katowickiej katedrze, matce kościołów archidiecezji, którą z mozołem odnawiamy w perspektywie bliskiego już jubileuszu 100-lecia diecezji" - napisał abp Skworc w zaproszeniu do udziału w uroczystości.

Po Eucharystii zasłużeni diecezjanie otrzymają medale Pro Christi Regno, które są znakiem wdzięczności za zaangażowanie w dzieło budowania królestwa Bożego i kościelnej wspólnoty.

Podczas pozostałych Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla homilie wygłosi ks. dr Marek Panek, rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.

Nieszpory odpustowe zaplanowano o 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama