Nowy numer 38/2023 Archiwum

Będziemy mieć śląską Panamę

Hip-hop ks. Bartczaka, Msza o północy, koncert niemaGOtu i nocne wielbienie - weź udział w śląskiej wersji Światowych Dni Młodzieży.

Panama na Śląsku odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju 26 stycznia 2019 roku. Już teraz na facebookowej stronie wydarzenia zainteresowanie i chęć udziału w imprezie wyraziło ponad tysiąc osób. Organizatorzy spodziewają się, że do stycznia liczba ta co najmniej się podwoi.

Bramki otwarte będą od 19.00. Samo spotkanie zacznie się o 20.00 konferencją księdza Jakuba Bartczaka, wrocławskiego duchownego i rapera. Jego nietypowe wystąpienie utrzymane ma być w stylistyce hip-hopowej. Ksiądz Bartczak od lat pracuje i koncertuje dla młodych ludzi, był również koordynatorem oraz ambasadorem Światowych Dni Młodzieży 2016.

Potem będzie okazja do wysłuchania koncertu zespołu niemaGotu – grupy szczególnie silnie związanej z ŚDM. Jej lider, Kuba Blycharz, jest autorem hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: słynnego „Błogosławieni miłosierni”. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych polskich utworów religijnych w serwisie Youtube, a jego liczba wyświetleń (łącznie kilkanaście milionów) wciąż znacząco przewyższa popularnością oficjalny hymn panamski.

Po zakończeniu koncertu, równo o północy, rozpocznie się uroczysta Msza Święta, sprawowana pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca. Po zakończeniu Eucharystii organizatorzy zamierzają połączyć się z oficjalnymi obchodami w Panamie i stworzyć „telemost” z ich uczestnikami. Transmisja nocnego czuwania młodzieży z papieżem Franciszkiem ma się rozpocząć o drugiej w nocy.

Finałowym elementem Panamy na Śląsku będzie wspólne wielbienie, którego oprawą muzyczną zajmie się zespół ON1. W jego skład wchodzi wielu popularnych twórców i wykonawców muzyki chrześcijańskiej, takich jak Mateo, Owca, Gabi Gąsior oraz TU Band. Ta modlitwa śpiewem potrwa do samego rana – zakończenie zapowiadane jest na 5.00.

Już teraz na oficjalnej stronie organizatorów, czyli fundacji Młodzi dla Młodych, dostępne są bilety, które można kupić pod tym adresem. Cena 40 zł.

Wydarzenie znaleźć można też na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast