Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rusza II edycja plebiscytu na bohatera katechezy

Swoich kandydatów - nauczycieli religii mogą zgłaszać uczniowie, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz księża.

Plebiscyt na bohatera katechezy rusza już 12 listopada, zakończy się 31 maja przyszłego roku. Konkurs składa się z trzech etapów.

Część pierwsza plebiscytu to przesyłanie przez dyrektorów szkół i przedszkoli, uczniów (za zgodą swojego dyrektora), a także duszpasterzy współpracujących z katechetami opisu swojego kandydata. Organizatorzy na takie portfolio czekają do 28 lutego 2019 r.

Drugi etap konkursu to internetowe głosowanie na najlepszego nauczyciela religii (o sposobie jego przeprowadzenia będziemy pisać na naszej stronie katowice.gosc.pl). Głosowanie odbędzie się od 1 kwietnia do 31 maja 2019 r.

Wyłoniony przez internautów zwycięzca otrzyma tytuł bohatera katechezy, statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Pozostali nauczyciele - wyróżnienia i dyplomy.

Przypomnijmy, że w poprzednim plebiscycie wzięło udział 16 katechetów archidiecezji katowickiej. Najwięcej głosów otrzymał ks. Bartłomiej Król, salwatorianin uczący w II LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie.

Organizatorami konkursu są Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Wydział Katechetyczny Archidiecezji Katowickiej.

Jak zgłosić swojego kandydata?

Charakterystykę nauczyciela religii należy wysłać na adres: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mailem na: katowice@civitaschristiana.pl. Czas do 28 lutego.

Zgłoszenie (nie większe niż strona A 4) ma zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły, w której uczy, oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego zasługuje na tytuł bohatera katechezy. Można opisać jego zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpracę z parafią i osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne oraz dydaktyczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL