Nowy numer 21/2020 Archiwum

Podziel się historią

Muzeum Śląskie zaprasza do nadsyłania opowieści o przedmiotach, które są w rodzinach od pokoleń lub od niedawna, ale zdążyły już obrosnąć legendą.

Masz stary aparat fotograficzny, którym przodkowie wykonali pamiętne fotografie? Sztruksową spódnicę, którą uszyła dla ciebie matka z materiałów kupionych w Peweksie? A może brytyjską papierośnicę, którą twój pradziadek zdobył na wojnie lub zabytkową karbidówkę, którą posługiwał się w kopalni? Przekazywany od pokoleń pierścionek zaręczynowy? Stary pamiętnik z okresu, kiedy poznali się twoi rodzice? Dowód rejestracyjny małego Fiata 126p, którym wybraliście się po raz pierwszy nad morze lub w podróż poślubną?

Muzeum Śląskie zaprasza do podzielenia się niesamowitymi historiami związanymi z przedmiotami, które są w rodzinach od pokoleń lub od niedawna, ale zdążyły już obrosnąć legendą. Poszukiwane są zarówno niezwykłe opowieści, jak i intymne anegdoty - tajemnicze, śmieszne lub dramatyczne - które wiążą się nierozerwalnie z ważnymi przedmiotami.

Historie te zostaną wykorzystane w projekcie przygotowywanym z okazji jubileuszu 90-lecia Muzeum Śląskiego, który będzie obchodzony w przyszłym roku. Wybrane opowieści może więc usłyszeć cały świat!

Propozycje historii można składać drogą elektroniczną, przesyłając co najmniej jedno zdjęcie i krótki opis przedmiotu oraz związanej z nim historii na adres: naszehistorie@muzeumslaskie.pl.

Zgłoszenie powinno również zawierać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (imię, nazwisko, numer telefonu). Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 listopada 2018 r.

Propozycje można także przedstawić osobiście w sobotę 10 listopada w godz. 13.00-18.00 oraz w niedzielę 11 listopada w godz. 11.00-14.00 w siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach w foyer na poziomie -2 (przed kasami).

Dodatkowe pytania dotyczące akcji można kierować drogą elektroniczną na adres: m.iwanowska@muzeumslaskie.pl. Regulamin projektu znajduje się na stronie muzeum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama