GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Nauczyciele dla Niepodległej

W Żorach odbywa się gala wieńcząca pierwszą część organizowanego przez IPN i MEN cyklu szkoleń dla nauczycieli "Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej".

Nauczyciele biorący udział w szkoleniu otrzymają certyfikaty i zaświadczenia. Podczas uroczystości zostanie zaprezentowany pakiet edukacyjny #mojaniepodległa przygotowany przez Oddział IPN w Szczecinie.

W uroczystości udział biorą Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Spotkanie prowadzi Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach dr Andrzej Sznajder.

Podczas uroczystości dr Paweł Skubisz, dyrektor Oddziału IPN w Szczecinie oraz Magdalena Ruczyńska, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie prezentują pakiet edukacyjny #mojaniepodległa. 

Celem pakietu jest dostarczenie nauczycielowi podstawowych materiałów do przeprowadzenia innowacyjnej lekcji związanej z tematem odzyskania przez Polskę niepodległości.

W czasie spotkania jest przedstawiona także oferta edukacyjna katowickiego Oddziału Biura Edukacji Narodowej IPN na rok szkolny 2018/2019 oraz projekt ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, który zostanie przeprowadzony w 2019 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast