Książka z wiatrem przejdź do galerii

Przez trzy dni śląskich fanów literatury czeka prawdziwa uczta. Spotkania z ponad 140 autorami, warsztaty, dyskusje, możliwość kupienia książek u 180 wystawców. I to wszystko za darmo.

Od 12 do 14 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym po raz czwarty odbywają się Śląskie Targi Książki.

Oprócz twórców z czytelnikami spotykają się również himalaiści Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski, piłkarze Antoni Piechniczek, Zbigniew Boniek oraz dziennikarze m.in. Marzena Rogalska i Beata Sadowska. Zobaczyć można również sześć wystaw związanych nie tylko z literatura, ale również architekturą, sportem i patriotyzmem.

- Dzisiaj przyszłam do MCK z czterdziestką uczniów. Z każdym rokiem jest coraz więcej chętnych, żeby tu być. Część z nich gwarantuje, że przez weekend przyprowadzą tu rodziców i rodzeństwo - mówiła bibliotekarka z sosnowieckiego liceum.

- Mnie najbardziej podobały się warsztaty „Best Seler i zagadka znikających warzyw”. Szkoda, że nie ma wydawnictwa, które wydaje Nelę małą reporterkę, bo jej książkę chciałam kupić. Podobały mi się również jachty, na które można było wejść i pooglądać. W sali obok są Śląskie Targi Sportów i Rekreacji „Wiatr i woda”, na które też można wejść za darmo - mówiła Małgosia Sarnecka.

Imprezę organizuje firma Murator EXPO, partnerem merytorycznym jest spółka Targi Książki, a współgospodarzem są Katowice. Patronami  honorowymi są m.in.  Marszałek Województwa Śląskiego, Biblioteka Śląska, Instytut Książki i Biblioteka Narodowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..