Nowy numer 50/2018 Archiwum

Zmarł ks. Józef Lubszczyk

Zmarły 8 października kapłan był pierwszym proboszczem w parafii Drzonowo. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 11 i 13 października. Pochodził ze Śląska.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w poniedziałek, 8 października ks. Józefa Lubszczyka odbędą się w czwartek, 11 października. O godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża w Drzonowie zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Mszy św. trumna ze zmarłym zostanie przewieziona do kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku-Niedobczycach, gdzie po Mszy św. pogrzebowej w sobotę, 13 października o godz. 11.00  zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.


Śp. ks. Józef Lubszczyk, syn Stanisława i Melanii z d. Wencel, urodził się 17.03.1953 w Rybniku. Sakrament chrztu przyjął w rodzinnej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Niedobczycach. Po zdaniu egzaminu dojrzałości wstąpił w roku 1972 do Śląskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie zaliczył 4 lata studiów i odbył staż pracy fizycznej, przewidziany regulaminem Śląskiego Seminarium Duchownego.

Przez rok pracował jako katecheta w parafii Choczewo, wtedy należącej do naszej diecezji. W 1979 roku został przyjęty jako alumn diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Chełmińskiej w Pelplinie, gdzie kontynuował studia. 22.06.1980 r. otrzymał święcenia diakonatu, a 17.05.1981 r. święcenia prezbiteratu.

Śp. ks. Józef Lubszczyk pełnił posługę duszpasterską w następujących parafiach:

  • od 15.06.1981 do 27.08.1986 jako wikariusz w parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie;
  • od 28.08.1986 do 30.06.1987 jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Czarnem;
  • od 1.07.1987 do 29.08.1988 jako wikariusz w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Tarnówce;
  • od 30.08.1988 do 30.09.1988 jako wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Białym Borze z zadaniem zorganizowania samodzielnego wikariatu w Drzonowie;
  • od 1.10.1988 do 3.08.1989 jako rektor samodzielnego wikariatu pw. Świętego Krzyża w Drzonowie. 

Z dniem erygowania parafii pw. Świętego Krzyża w Drzonowie, 4.08.1989 r. został jej pierwszym proboszczem i był nim do 31.07.2012 r., kiedy ze względów zdrowotnych przestał pełnić obowiązki proboszcza.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy