Nowy numer 23/2020 Archiwum

We wtorek projekcja filmu o wizycie papieża na Muchowcu

To film dokumentalny zawierający także nieznane dotąd kulisy papieskiej pielgrzymki. Wstęp wolny.

Pokaz filmu "Cud na Muchowcu" odbędzie się we wtorek 9 października o 17.00 w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dokument opowiada o historycznej pielgrzymce św. Jana Pawła II do Katowic 20 czerwca 1983 r. Przybliża często nieznane historie związane z kulisami wizyty papieża Polaka w stolicy Górnego Śląska.

Pokazuje ogrom przedsięwzięcia, wielkie przygotowania, heroizm ludzi, którzy czasem ryzykując wiele, pracowali przy organizacji spotkania następcy św. Piotra z wiernymi na katowickim lotnisku Muchowiec. Przypomina emocje, jakie towarzyszyły papieskiej wizycie w Katowicach, pokazując ją jako wielkie przeżycie duchowe.

Realizatorzy podkreślają, że świadkowie tej historii powoli już odchodzą. Twórcy filmu być może wykorzystali więc ostatni moment, by zebrać relacje tych, którzy jeszcze żyją i pamiętają organizację tego niezwykłego wydarzenia. 

Film jest także zaproszeniem dla młodego pokolenia, które być może nigdy nie słyszało o tej pielgrzymce. Jest szansą dla młodych, aby poznali wydarzenie, które miało ogromne znaczenie dla ich rodziców i dziadków.

Obraz jest wspólną produkcją archidiecezji katowickiej oraz TVP Oddział w Katowicach. Wyreżyserował go Szymon Oślizło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama