Nowy numer 42/2019 Archiwum

Koronka na ulicy

W setkach miejsc publicznych Ślązacy odmawiali ją 28 września o 15.00.

Modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniach, na rynkach i skwerach. Dlaczego tam?

– W dzisiejszym świecie brakuje ludzi, którzy ukazywaliby, że są uczniami Jezusa – mówi Justyna Zysk ze Wspólnoty Jezusa Miłosiernego, która przygotowała modlitwę na rynku w Rybniku. – Kiedyś chrześcijanie byli gotowi oddać życie za Jezusa, a dzisiaj czasem się boimy, żeby ktoś na nas krzywo nie popatrzył – wyjaśnia.

Koronka na ulicach miast to ogólnopolska akcja, organizowana w rocznicę beatyfikacji księdza Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny. Na rynku w Rybniku modlitwę prowadził ks. Dawid Klimera ze swoją wspólnotą. Stopniowo dołączyło do nich wielu przechodniów – w pewnym momencie ziemię rybnicką, Polskę i świat oddawało Bożemu Miłosierdziu ok. 200 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL