Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wyjdź z koronką na ulicę

W piątek o 15.00 ludzie wyjdą na ulice miast i wsi, żeby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Gdzie na Śląsku?

Będziemy modlić się o miłosierdzie Boże dla siebie, bliskich, ojczyzny, Kościoła i świata. Ważne też, że będziemy modlić się w miejscach publicznych. Każdy może do tej modlitwy się przyłączyć.

Szczególnie będziemy pamiętać o kapłanach - zgodnie z tym, o co prosiła św. s. Faustyna Kowalska. Sytuacja, w której dzisiaj jest Kościół, tym bardziej do tej modlitwy przynagla.

Na terenie archidiecezji katowickiej modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek 28 września równo o 15.00 zacznie się m.in. na rynku w Rybniku, przy krzyżu
na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Chrobrego w Wodzisławiu Śl., na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Warszawską i ul. Mazowiecką w Jastrzębiu-Zdroju.

W Katowicach można dołączyć do modlących się m.in. na os. Witosa - na pl. św. Herberta i u zbiegu ulic Witosa i Kossutha. Modlitwa będzie też trwała na pl. Miast Partnerskich w Ligocie oraz przy krzyżu przy ul. ks. Markiefki w Bogucicach, a także pod pomnikiem katyńskim przy ul. Kopernika (w pobliżu kościoła garnizonowego).

W Rudzie Śląskiej miejscem modlitwy będzie skwer przy skrzyżowaniu ulic Karola Goduli i Joanny - przy figurze św. Jana Nepomucena. W Chorzowie Batorym - skrzyżowanie ulic Stefana Batorego, ks. Czempiela i Odrodzenia.

Baza miejsc, w których 28 września, w rocznicę beatyfikacji księdza Sopoćki, będzie odmawiana koronka, jest wciąż aktualizowana. Można ją znaleźć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama