Nowy numer 24/2021 Archiwum

Studenciak za złotówkę

Tylko tyle zapłacą studenci pierwszego roku za bilet miesięczny Kolei Śląskich. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcić świeżo upieczonych studentów do podróżowania pociągami.

Oferta biletów miesięcznych imiennych za symboliczną złotówkę dla studentów pierwszego roku swoją premierę miała już przed rokiem. Chodziło o przekonanie "pierwszoroczniaków" do przetestowania transportu kolejowego w codziennej drodze na uczelnię i z powrotem.

- Pierwsza odsłona tej akcji została bardzo ciepło przyjęta przez brać studencką. Z propozycji skorzystało wówczas ponad 3000 osób - chwali się przewoźnik. - W porównaniu z analogicznym okresem w 2016 roku oznaczało to wzrost poziomu sprzedaży o prawie 2200 biletów.

W tym roku Koleje Śląskie ponownie wychodzą naprzeciw świeżo upieczonym żakom. Oferta "Studenciak" będzie dostępna w platformie SkyCash (aplikacja obsługiwana za pomocą telefonu komórkowego) od 1 do 31 października. Kupiony w ten sposób bilet jest dostępny od razu i ważny przez miesiąc od daty zakupu.

Do wyboru są wszystkie relacje obsługiwane przez Koleje Śląskie. Wyjątek stanowi odcinek Chałupki-Bohumin. Oferta nie dotyczy także pociągów "Ornak" na odcinku Żywiec-Zakopane.

Podczas kontroli biletów student zobowiązany jest także do okazania dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów, na przykład legitymacji studenckiej lub zaświadczenia uczelni dostępnego na stronie KŚ w zakładce "Oferty. Dla Studenta".

W ubiegłym roku inicjatywa KŚ została nagrodzona Laurem Studenckim w kategorii "Organizacja Przyjazna Studentom".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama