Nowy numer 24/2021 Archiwum

W niedzielę Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi

Spotkają się o 14.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Będą świętować 40-lecie swojej wspólnoty.

W niedzielę 16 września br. o godz. 14.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla na powakacyjnym Dniu Wspólnoty zgromadzą się członkowie ruchu Dzieci Maryi. Będzie to kulminacja świętowania czterdziestolecia działalności tej ewangelizacyjno-formacyjnej wspólnoty w archidiecezji katowickiej. Mszy św. przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, homilię wygłosi pomocniczy biskup archidiecezji katowickiej - bp Grzegorz Olszowski.

Moderator wspólnoty Dzieci Maryi w archidiecezji katowickiej ks. Krzysztof Tomalik w zaproszeniu na uroczystość napisał m. in.: „Pragniemy Panu Bogu wyrazić wdzięczność za to dzieło, dzięki któremu tak wiele dzieci i młodzieży odnalazło swoje konkretne miejsce i zaangażowanie w żywym Kościele Chrystusa. Maryi, która prowadzi nas do Jezusa Chrystusa, podziękujemy za opiekę i kroczenie drogami wiary. Słowo uznania i wdzięczności skierujemy również do ks. prałata Jana Morcinka, założyciela i wieloletniego moderatora wspólnoty Dzieci Maryi”.

Po Mszy św. podczas Dnia Wspólnoty w najbliższą niedzielę nie zabraknie okazji do spotkań i wspomnień, ubogaconych koncertem, wspólnym śpiewaniem oraz świadectwami.

Dzieci Maryi gromadzą wokół siebie przede wszystkim dziewczyny w wieku szkolnym, ale i chłopcy są tu mile widziani. Parafialnymi wspólnotami opiekują się księża i siostry zakonne wraz z przygotowanymi do tego zadania animatorkami.

Celem Ruchu jest upodobnienie się do Maryi i naśladowanie Jej cnót. „Razem z naszą Matką i Patronką, radośnie pogłębiając swoją wiarę, umacniamy naszą relację z Panem Jezusem” - deklarują uczestnicy ruchu. „Spotkania Dzieci Maryi to nie tylko modlitwa - wspólne zabawy, śpiewy i wycieczki pozwalają nam odkrywać pełnię naszego życia” - wyjaśniają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama