Nowy numer 24/2021 Archiwum

12 września święcenia nowego biskupa

Ks. Grzegorz Olszowski zostanie dzisiaj trzecim biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej. Już wiadomo, jak będzie wyglądał jego herb.

W tym herbie znalazło się biskupie zawołanie księdza Olszowskiego: „Ku chwale Boga Ojca”. To słowa z Listu do Filipian.

Jest też krzyż i litera „M” na cześć Matki Bożej. Są wiosło i pastorał, symbole świętego Wojciecha - bo to patron rodzinnej, mikołowskiej parafii biskupa nominata. Są lilia i chleb, które są symbolami św. Antoniego - a właśnie w parafii pod jego wezwaniem, czyli w bazylice w Rybniku, ks. Grzegorz Olszowski był proboszczem przez ostatnie cztery lata. Wreszcie znalazły się w tym herbie Duch Święty i księga - symbole jego patrona i imiennika, świętego papieża Grzegorza Wielkiego.

Święcenia biskupie ks. Grzegorz Olszowski przyjmie 12 września w katedrze w Katowicach w czasie Mszy św. o 12.00.

Zachęcamy do przeczytania pasjonującego wywiadu ks. Rafała Skitka z biskupem-nominatem na stronach VI-VII papierowego "Gościa Katowickiego" - na diecezjalnych stronach "Gościa Niedzielnego" nr 36/9 września 2018 r.

12 września święcenia nowego biskupa   Biskup nominat Grzegorz Olszowski, a za nim pozostali biskupi pomocniczy Adam Wodarczyk i Marek Szkudło Roman Koszowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama