Nowy numer 42/2019 Archiwum

Kobiety, do Piekar!

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt już w niedzielę 19 sierpnia. Na piekarskie wzgórze zaprasza abp Wiktor Skworc.

- Serdecznie i usilnie zapraszam świat kobiet do pielgrzymowania do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W tej uświęconej tradycją pielgrzymce powinny wziąć udział liczne delegacje kobiet z każdej parafii naszej archidiecezji - pisze w specjalnym komunikacie arcybiskup katowicki.

Homilię śląskim mamom, babciom, młodym kobietom i małym dziewczynkom wygłosi abp Tomasz Peta z diecezji Astana w Kazachstanie. W tym roku Ślązaczki podarują Maryi także szczególny dar - złotą różę.

- Podczas tegorocznej pielgrzymki podziękujemy dobremu Bogu za 700 lat nieustannej modlitwy; od czasu poświęcenia pierwszego kościoła, w którym narodził się kult cudami słynącego wizerunku Panienki Piekarskiej. Wracając do historii piekarskiego obrazu, który rozsławił wydobywający się z niego różany zapach, kobiety całego Śląska pragną w roku jubileuszu ofiarować Matce Bożej Piekarskiej - tej najpiękniejszej ze śląskich róż - złotą różę, jako wyraz dziękczynienia za Jej opiekę i troskę o tę ziemię i jej mieszkańców, zwłaszcza o kobiety i rodziny, na przestrzeni mijających wieków - wyjaśnia abp Skworc.

-  Złota róża to - obok dziękczynienia - także symbol ponownego zawierzenia i oddania Maryi następnych pokoleń. Umieszczony obok cudownego obrazu kwiat róży będzie przypominał o miłości i wierności śląskiego ludu, który ciągle doświadcza w tym miejscu obfitości i woni Bożych łask - dodaje.

Początek pielgrzymki o 8.00, Msza św., której przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc - o 10.45.

Dla pielgrzymujących przygotowaliśmy specjalne wydanie "Gościa", w którym piszemy o m.in. wyjątkowych Ślązaczkach, o Syryjczykach z Katowic oraz o nowym biskupie dla archidiecezji. Kobiety znajdą w nim też śpiewnik oraz program spotkania.

Pielgrzymkę na bieżąco relacjonować będziemy na katowice.gosc.pl oraz w Radiu eM na 107,6 FM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL