Nowy numer 42/2019 Archiwum

Misterium w Piekarach

Od kilku lat w Piekarach misterium Męki Pańskiej gromadzi tłumy wiernych. Tym razem Piekary zapraszają na inną uroczystość - Misterium Zaśnięcia Niepokalanej.

We wtorek 14 sierpnia w uroczystej procesji pogrzebowej Maryi będą uczestniczyć m.in. aktorzy (w tym 12 apostołów), orkiestra, wierni w strojach ludowych.

Tradycja misterium sięga czasów początków chrześcijaństwa. Dziś kultywowana jest przez Kościół prawosławny.

Pielgrzymi będą czuwać przy figurze Matki Bożej Zaśniętej w bazylice, gdzie o 16.00 odprawione będą są nieszpory maryjne. Następnie po ceremonii pogrzebowej, przy wtórze pieśni, figura przeniesiona zostanie na kalwarię.

Tam po rozważaniach różańcowych i wędrówce dróżkami maryjnymi figura zostanie złożona w grobie Maryi - kaplicy przypominającej z zewnątrz skalną grotę.

W środę 15 sierpnia w Piekarach uroczysta Msza będzie odprawiona o 10.30.

O 13.45 - obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O 15.00 - nieszpory maryjne w bazylice, a o 17.00 - koncert w ramach festiwalu organowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL