Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Z ziemi włoskiej do polskiej

We wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej Pani z Mikołowa otrzymała biskupie korony.

Stań nasza Pani Mikołowska i wejrzyj miłosiernym okiem na nasze rodziny, aby były wierne duchowi Ewangelii i broniły każdego poczętego życia. Bądź nam Matką i Królową. Weź w opiekę naszych chorych i wspomóż ich łaskawie swoją obecnością. Bądź im pomocą w codziennych cierpieniach oraz słabościach, by byli wierni Twojemu Synowi aż do końca – modlił się abp Wiktor Skworc, klęcząc przed obrazem Matki Miłosierdzia.

Na zakończenie jego modlitwy w bazylice św. Wojciecha w Mikołowie wybrzmiało mocne: „Amen”. Parafianie kolejny raz oddali się w opiekę Maryi. Chwilę wcześniej metropolita katowicki koronował Matkę Bożą Śnieżną, zwaną tu również Matką Miłosierdzia.

Uroczystą Mszę św. poprzedziła procesja ze starego kościoła do bazyliki. Razem z katowickimi biskupami i kapłanami wzięli w niej udział parafianie, dzieci komunijne, orkiestra, poczty sztandarowe, a także przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i państwowych.

Do mikołowskiej bazyliki przyjechali też młodzi oazowicze, przeżywający w Katowicach III stopień rekolekcji Ruchu Światło−Życie. Tego dnia na swoich rekolekcjach, których głównym tematem jest Kościół, obchodzili dzień poświęcony Matce Bożej Śnieżnej z Rzymu. Jej śladów postanowili poszukać w Mikołowie. – Chcieliśmy ten dzień spędzić właśnie tutaj, w łączności z całą diecezją – tłumaczyła animatorka Agnieszka Wieczorek z Rybnika. W radosnej grupie znalazło się ośmioro młodych z Ukrainy. – Ti jedyny wirny, Ty jedyny wiczny – śpiewali przed bazyliką, czekając na rozpoczęcie liturgii.

W homilii abp Skworc zachęcał wszystkich, by w codziennym życiu naśladowali Maryję.

– Prośmy Boga Wszechmogącego, aby podniosły akt koronacji mikołowskiego wizerunku i spotkanie z Matką Miłosierdzia i samym Miłosierdziem przemieniały nas i nasze spotkania z bliźnimi ku dobru. Pamiętajmy przy tym, że dobra nie czyni się w zgiełku, a siła miłości i miłosierdzia wyraża się w spokojnej dyskrecji codziennej służby na wzór Maryi, naszej Królowej! To dzięki miłosiernej służbie − korony na mikołowskim obrazie MB Miłosierdzia nigdy nie stracą cudownego blasku! Maryjo, Ratunku Ludu Mikołowskiego, wstawiaj się za nami – modlił się metropolita katowicki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy