Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł ks. Bronisław Paprotny

Był budowniczym kościoła i pierwszym proboszczem parafii św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach oraz proboszczem w Mikołowie-Borowej Wsi.

Ks. Bronisław przeżył 83 lata. Kapłanem był przez 58 lat. Pochodził ze Zwonowic koło Rybnika. Święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu 1960 r. z rąk biskupa Juliusza Bieńka.

W 1975 r. rozpoczął budowę kościoła św. Barbary na osiedlu w Boguszowicach. Był pierwszym proboszczem parafii, która tam powstała.

W 1985 r. został proboszczem parafii św. Mikołaja w Mikołowie-Borowej Wsi. Z jego inicjatywy w mikołowskiej parafii przeprowadzono gruntowny remont kościoła i rozpoczęto budowę domu pogrzebowego. W 1998 r. przeszedł na emeryturę. Zamieszkał w Tarnowskich Górach - Starych Tarnowicach.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 9 sierpnia w parafii św. Barbary w Boguszowicach Nowych, gdzie był pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła. O godz. 9.15 - modlitwa różańcowa, o 10.00 - Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL