Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ekipy u Maryi

Małżonkowie Ruchu Equipes Notre Dame (END) spotkali się w Fatimie na XII Zgromadzeniu Międzynarodowym. Sektor Śląski reprezentowali m.in. Maria i Krzysztof Siudzińscy.

Słowa do tysięcy uczestników skierował papież Franciszek. Ich treść odczytał abp Rino Passigato, nuncjusz apostolski w Portugalii.

W ramach zjazdu odbyły się liczne konferencje i spotkania małżonków z całego świata. Parom towarzyszyły osoby duchowne. Był też czas na wspólną modlitwę. Małżonkowie wspólnie przeżywali drogę krzyżową. Wiele medytacji biblijnych prowadzili biskupi. Nie mogło zabraknąć modlitwy różańcowej i procesji z figurą Pani Fatimskiej. - Tysiące ludzi trzymających w rękach zapalone świece modliło się w kilkudziesięciu językach w ich własnych sprawach oraz intencjach całego Kościoła i świata - relacjonuje Krzysztof Siudziński. Razem z żoną są odpowiedzialni za Sektor Śląski ekip.

Uczestnicy zjazdu wysłuchali też dwóch świadectw. Pierwsze to historia jednego z włoskich małżeństw, mocno dotkniętego cierpieniem. Najpierw był wypadek i - w konsekwencji - niepełnosprawność męża. I to zaledwie dwa i pół roku po ślubie. A kilka lat później postępująca choroba nowotworowa żony. Jej śmierć podłamała  młodego wdowca. Dopadło go zwątpienie, ale jednocześnie coraz bardziej zaczął  ufać Panu Bogu. To przylgnięcie do Niego pozwoliło mu przeżyć chorobę i śmierć żony. Duże wsparcie otrzymał też ze strony ekipy.

W drugim  świadectwie małżeństwo z Argentyny opowiedziało o dojrzewaniu ich decyzji do przyjęcia na kilka miesięcy rodziny syryjskich uchodźców.

XII Zgromadzenie Międzynarodowe w Fatimie odbyło się w dniach od 16 do 21 lipca. W spotkaniu wzięły udział pary z osiemdziesięciu krajów i pięciu kontynentów. Najliczniej reprezentowani byli małżonkowie ze strefy Ameryki, zwłaszcza z Brazylii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama