Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rozwiązanie marszu narodowców w Katowicach bezzasadne

Sąd Okręgowy w Katowicach uchylił decyzję Marcina Krupy, prezydenta miasta, o rozwiązaniu zgromadzenia Młodzieży Wszechpolskiej.

Rozwiązanie marszu narodowców w Katowicach bezzasadne   Ogłoszenie wyroku w sprawie marszu Młodzieży Wszechpolskiej Agata Nurek /Radio eM Temida decyzję prezydenta uznała za bezzasadną. Według sądu, nie ma konkretnych dowodów, że podczas zgromadzenia powstało realne zagrożenie życia i zdrowia ludzi oraz mienia. Jak decyzję sądu tuż po wyjściu z sali komentował Paweł Mazur, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej?

Do sprawy już po ogłoszeniu wyroku odniósł się również prezydent Katowic

Przypomnijmy: postępowanie dotyczyło zorganizowanego w maju marszu Młodzieży Wszechpolskiej, zakłóconego przez grupę kontrmanifestantów. Prezydent Katowic postanowił rozwiązać zgromadzenie.

« 1 »

Zobacz także

 • gosc
  18.07.2018 12:56
  Narodowcy stwórzcie poważną formacje polityczną , żeby było na kogo głosować. Tylko formację nie prorosyjską lecz patriotyczną, antykomunistyczną, proamerykańską i antyimigrancką.
 • albert
  18.07.2018 13:06
  Ciekawe co teraz będzie? Młodzież Wszechpolska dostanie odszkodowanie, czy jest to tylko taka metoda blokowania z przyczyn światopoglądowych niechcianych manifestacji?
  doceń 4
 • Bytomianin
  21.07.2018 17:16
  Czy tylko ja widzę w tym nonsens, najpierw się blokuje marsz, oczywiście w imię "demokracji", potem sąd twierdzi że to było bezzasadne, ale przecież marsz się nie odbył, więc ideologia wygrała z demokracją. Następnym razem będzie tak samo, zakaz,sąd, i wygrana narodowców, ale marszu nie będzie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL