Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kto podpalił ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci na Giszowcu? przejdź do galerii

Dyrekcja ośrodka apeluje o pomoc w schwytaniu sprawcy oraz o materialne wsparcie remontu zniszczonych pomieszczeń.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Katowicach-Giszowcu to najstarsza tego typu placówka w Polsce. Na co dzień służy ona dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym i sprzężoną niepełnosprawnością do 25. roku życia.

W zeszłym tygodniu ze środy 11 na czwartek 12 lipca główna siedziba ośrodka przy ul. Gościnnej 8 została podpalona. Straty są bardzo duże. Ogień zniszczył nie tylko ściany, ale także sprzęt rehabilitacyjny, zabawki, dokumenty, komputery. Do odwołania zawieszone zostały zajęcia ambulatoryjne ze specjalistami (rehabilitacja, psycholog i logopeda).

Mówi Anna Szczepaniak, zastępca dyrektora:

Wicedyrektor wymienia osoby, które już wsparły ośrodek. Informacje, jak finansowo wesprzeć remont spalonego budynku, znaleźć można na facebookowej stronie ośrodka.

Dyrekcja ośrodka apeluje również o pomoc w schwytaniu sprawcy podpalenia. Sprawą zajmuje się katowicka policja.

OREW prowadzi różnego rodzaju zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Ośrodek zapewnia: wczesną interwencję, edukację na poziomie przedszkolnym i szkolnym, usługi w ramach poradni rehabilitacyjnej oraz pomoc specjalistów (lekarza, psychologa, logopedy, rehabilitantów).

Więcej o ośrodku napiszemy w "Gościu Katowickim" na niedzielę 29 lipca (nr 30). Jak budynek wygląda po pożarze, zobaczyć można w naszej galerii zdjęć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy