Nowy numer 25/2021 Archiwum

Włóczykoła trzeci dzień w trasie

W środę na nocleg zatrzymali się w Nowym Mieście nad Pilicą. Pokonali 155 km. Na rowerach jadą do Szwecji.

Rowerowej grupie przewodzi ks. Dawid Sładek, wikary w katedrze Chrystusa Króla. Po wakacjach rozpoczyna on misję w Kazachstanie.

Młodzi na rowerach przemierzają Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię i Szwecję. Całość trasy to ok. 2 tys. km. Za nimi - 270 km.

Poniżej relacja ze środy wieczora:

Piękną, słoneczną pogodę, która towarzyszyła nam przez cały dzień, mogliśmy podziwiać już od 5.00 rano. Poranek w Chorzenicach przebiegł bardzo sprawnie i wyruszyliśmy w drogę o godzinie 6.00, pokonując bez większych problemów i w dobrym tempie pierwsze 50 km.

Mała niespodzianka spotkała nas dopiero po tym dystansie, kiedy zgodnie z założeniami naszego pilota Wojtka mieliśmy skrócić sobie drogę i przejechać przez widniejący na mapach mostek nad Pilicą. Okazało się, że zamiast mostku jest... łódeczka. Przeprawiliśmy się więc w bród, niosąc rowery i sakwy nad wodą – a to niemały ciężar, bo rower waży przeciętnie ok. 20 kg, a bagaż na nim nawet więcej.

Po tym mokrym incydencie zawitaliśmy do Żarnowa, gdzie ks. Dawid dostał klucz do kościoła, aby móc odprawić Mszę. W czasie przygotowań do Mszy wysłuchaliśmy z ust miejscowego księdza wikarego legend i opowieści związanych z tym miejscem oraz historii kościoła. Jak głoszą legendy o zachowane w kościele filary rycerze ostrzyli w czasach średniowiecza swoje miecze, a na pobliskim Wzgórzu Szwedzkim ponoć sam król Jan Kazimierz obserwował bitwę w czasie słynnych wojen ze Szwedami w XVII wieku.

Po Mszy na terenie przy kościele zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w dalszą drogę – obecnie jesteśmy już w województwie mazowieckim. W Nowym Mieście nad Pilicą (jak widać Pilica postanowiła nas przez cały dzień nie opuszczać) ugościły nas na terenie domu pomocy społecznej siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych – DZIĘKUJEMY.

BILANS DNIA:
Dystans: 155 km
Awarie: 1x dętka

Włóczykoła trzeci dzień w trasie   Jest i trasa z dnia drugiego archiwum wyprawy

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama