Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jest nowy proboszcz w bazylice w Rybniku

Został nim...

Nowym proboszczem parafii św. Antoniego w Rybniku został mianowany ks. Marek Bernacki, dotychczasowy proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w tym samym mieście.

Ks. Bernacki zastąpi w bazylice św. Antoniego ks. Grzegorza Olszowskiego, którego papież Franciszek mianował nowym biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej. Do końca lipca obaj księża będą sprawować dotychczasowe obowiązki.

Ks. Marek Bernacki jest szeroko znany na ziemi rybnicko-wodzisławsko-jastrzębskiej m.in. jako wieloletni kierownik Pielgrzymki Rybnickiej.

W jego miejsce - jako proboszcza parafii MB Częstochowskiej na osiedlu Nowiny w Rybniku - abp Wiktor Skworc skierował ks. Krzysztofa Szymańskiego, dotychczasowego wikariusza parafii św. Barbary w Bieruniu Nowym. Ks. Szymański na Nowinach w Rybniku będzie m.in kończył budowę kościoła.

Przez ostatnie lata dziekanem dekanatu Rybnik był ks. Grzegorz Olszowski. W związku z jego nominacją biskupią arcybiskup Wiktor Skworc mianował nowym dziekanem ks. Piotra Winklera. Ks. Winkler sprawował funkcję dziekana już wcześniej. Jest proboszczem parafii Matki Bożej Szkaplerznej w podrybnickich Jejkowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL