Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jezus wprowadza się na Kaufhaus w Rudzie Śl.

Pod postacią chleba zamieszka w tabernakulum w kaplicy św. Brata Alberta w jednym z familoków.

Mszy św. w sobotę w tej kaplicy przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Od tego czasu na stałe będzie tu Pan Jezus.

W kaplicy znaleźć można piękną, podniszczoną figurkę Matki Bożej, jaką ze strychu przyniosła pewna pani. Jest i ikona Matki Bożej w odnowionej ramie znaleziona na śmietniku przez bezdomnego. Są też duży drewniany krzyż z figurą Chrystusa i wizerunek Miłosiernego.

Oczywiście jest i tabernakulum. To dar abp. Wiktora Skworca. Kielich i monstrancję ufundowała parafia św. Pawła na Nowym Bytomiu.

W pomieszczeniach budynku znajdują się też świetlica, prysznice, toaleta i pralnia działająca od poniedziałku do piątku.

- Na tym osiedlu na małej przestrzeni nagromadziło się bardzo wiele problemów - wyjaśnia ks. Tomasz Koryciorz - przyjaciel i duchowy opiekun mieszkańców Kaufhausu.

- Wiele osób: mieszkańcy, pracownicy społeczni, a nawet sam kapłani przyznają, że nie zawsze mają pomysł na rozwiązanie tych problemów. Postanowiliśmy razem z proboszczem ks. Janem Janiczkiem poprosić arcybiskupa o zgodę na stworzenie tu kaplicy. Chcieliśmy dosłownie na środku tego osiedla postawić Pana Boga. Jeżeli my po ludzku nie mamy już pomysłu na działania, które zmieniłyby życie konkretnego człowieka, to niech sswoją łaską, obecnością i mocą zajmie się nim Pan Bóg. To On jest źródłem pomysłu na to miejsce i sensem Jego istnienia - dodaje.

Więcej o kaplicy piszemy w "Gościu Katowickim" na niedzielę 1 lipca.

Czytaj także: Tu mieszka Bóg - nasz reportaż o Kaufhausie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL