Elżbieta Kortyczko: lekarze apelują w obronie życia

Katolickie środowiska medyczne ogłosiły apel w obronie życia. Jest to reakcja na wydane niedawno stanowisko innych organizacji naukowych przyznających lekarzom prawo do uśmiercania poczętych dzieci.

Elżbieta Kortyczko: lekarze apelują w obronie życia (20.06.2018)
Radio eM
"Apelujemy w imieniu pracowników medycznych, których sumienia są łamane oraz w imieniu całego polskiego społeczeństwa, którego przeważająca część nie akceptuje cywilizacji śmierci, aby zachować przy życiu dzieci z ryzykiem wad i zaburzeń rozwojowych i zapewnić im odpowiednią opiekę po urodzeniu." To słowa z apelu, pod którym podpisali się przedstawiciele: Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek I Położnych Polskich, Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich Polski, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny oraz Koła Lekarzy Katolików Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Dr n .med. Elżbieta Kortyczko, prezes Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, tłumaczyła w "Rozmowie Poranka" Radia eM, że apel pięciu stowarzyszeń to odpowiedź na kwietniowe stanowisko Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Autorzy tego dokumentu przedstawili pogląd, że powołanie lekarza nie przeszkadza, by wydawał on wyroki śmierci na bezbronne chore dzieci i zgodnie z procedurami medycznymi wykonywał je, realizując wolę kobiety matki.

"Trzeba przeciwko takim opiniom energicznie protestować w imieniu chorych i zabijanych z powodu choroby dzieci, w trosce o fizyczne i psychiczne zdrowie matek" - piszą w odpowiedzi medycy ze środowisk katolickich.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..