Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kokotek czeka na młodych

Festiwal Życia odbędzie się już w pierwszym tygodniu lipca. Zainteresowany? Nie wahaj się - zapisy grup tylko do niedzieli!

Największe na Śląsku wydarzenie o charakterze religijnym kierowane do młodych wystartuje w poniedziałek 2 lipca i potrwa do niedzieli. Cała impreza odbędzie się na terenach przy Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku, dzielnicy Lublińca, położonych w malowniczym otoczeniu lasów i stawu Posmyk.

Organizatorzy spodziewają się aż dwóch tysięcy uczestników, co będzie możliwe dzięki współpracy oblatów z ordynariuszami i duszpasterzami z pięciu diecezji i archidiecezji z terenu całego województwa. Przygotowania do tego wydarzenia trwały prawie rok.

Na festiwalu wystąpi m.in. Luxtorpeda i TGD, a konferencje wygłoszą ks. Kuba Bartczak, Robert "Litza" Friedrich, Ania Golędzinowska, Jasiek Mela i inni. Ponadto organizatorzy przygotowali ponad 20 warsztatów, małą scenę, projekcje filmów i panele dyskusyjne ze znanymi osobami.

Ale przede wszystkim obecny będzie On - Jezus - bo duszą festiwalu będzie modlitwa, codzienna Eucharystia, a także całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w „namiocie spotkania”, możliwość spowiedzi oraz nabożeństwo z adoracją relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Jak zapewniają organizatorzy na finiszu przygotowań, niemal wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. - Największa infrastruktura, czyli duży namiot, scena, telebimy, prysznice, toalety i punkty gastronomiczne będą rozstawiane na kilka dni przed festiwalem, jednak wszystko, czego potrzeba, żeby mogły one powstać, jest już gotowe. Dużo wcześniej uzyskaliśmy odpowiednie zgody, a także przygotowaliśmy odpowiednie przyłącza prądu i wody oraz sam teren pola namiotowego. Jesteśmy gotowi na przyjęcie młodzieży - deklaruje Marcin Szuścik, rzecznik festiwalu.

Uczestnicy indywidualni mogą zarejestrować się nawet w dniu rozpoczęcia festiwalu (jest możliwość wykupienia także jednodniowej wejściówki), natomiast dla grup ostateczny termin rejestracji to 24 czerwca. Zapisy prowadzone są na stronie Festiwalu Życia.


Przeczytaj również:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama