Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ci księża posługiwać będą za granicą

Dekrety od abp. Skworca otrzymali kapłani, którzy pracować będą w Kazachstanie, we Francji oraz w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Ks. Dawid Sładek, wikary w parafii Chrystusa Króla w Katowicach, pojedzie na misje do diecezji Astana w Kazachstanie.

Trójka księży posługiwać będzie wśród Polonii w Anglii i Walii. To ks. Michał Łatuszyński, wikary w parafii św. Floriana w Chorzowie; ks. Artur Kozik, posługujący do tej pory w Czechach oraz ks. Jacek Michalski, wikary w parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach-Piotrowicach.

Trzech kapłanów odpowiadając na apel biskupa z francuskiej diecezji Viviers, tam rozpoczną swoją pracę. To ks. Bartłomiej Cieślak, wikary w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mysłowicach-Janowie Miejskim; ks. Wojciech Samuel, wikary w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju oraz ks. Michał Makowski, wikary w parafii Świętego Krzyża w Mysłowicach.

Księża podejmą posługę w trzech miejscach. - W ramach pracy misyjnej - w Kazachstanie. W ramach Polskiej Misji Katolickiej - w Anglii i Walii; oczywiście, będą mogli też się angażować w posługę w parafiach anglojęzycznych. Trzecia grupa to kapłani, którzy jadą do Kościoła we Francji. Znamy sytuację pierwszej Córy Kościoła, dziś potrzebującej wsparcia duszpasterzy - wyjaśniał abp Wiktor Skworc.

- Życzymy, żebyście szli i owoc przynosili. Macie misję do spełnienia! I oczywiście Kościół katowicki, który was posyła, nie zapomina o was. Pamiętajcie, że do domu rodzinnego, czyli do diecezji katowickiej, zawsze, o każdej porze, we wszystkich okolicznościach, wrócić możecie - dodał, zwracając się do kapłanów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL