Nowy numer 3/2021 Archiwum

Młodzi, widzimy się w Rybniku!

W pierwszym tygodniu lipca odbędzie się tam międzynarodowy obóz Youth Camp. Zapisy do 25 czerwca, koszt... 30 zł.

W Rybniku spotkają się nasi młodzi a także ich rówieśnicy z Francji, Belgii, a nawet z Libanu oraz Syrii.

Ci młodzi - wspólnie z monastyczną Wspólnotą Tyberiadzką - będą uczyć się zaufania Bogu, spotkają się z ciekawymi ludźmi, nauczą się śpiewać, grać jak w teatrze, ruszą w nieznane i posłuchają dobrej muzyki.

Z młodymi spotka się m.in. reżyser Krzysztof Zanussi, zagrają TGD, NiemaGOtu, Carrantuohill, Chwila Nieuwagi, a rekolekcje wygłosi ojciec Emmanuel della Faille z belgijskiej Wspólnoty Tyberiadzkiej.

Krakowscy kompozytorzy muzyki liturgicznej: Paweł Bębenek, Piotr Pałka i Hubert Kowalski poprowadzą warsztaty muzyczne, grupa aktorów z Tuluzy we Francji -  warsztaty teatralne. W tych dwóch warsztatach uczestniczyć mogą wszyscy chętni, niezależnie od wieku.

Organizatorami całości są młodzi z Duszpasterstwa Akademickiego DAR w Rybniku, ciemne typy oraz opiekun jednych i drugich ks. Krzysztof Nowrot. Współorganizatorem - miasto Rybnik.

Młodzi, jak na ŚDM, spać będą u rodzin. W tym czasie będą mogli korzystać z darmowej komunikacji. Głównym miejscem ich spotkań będą akademicki kościółek oraz kampus.

Młodzi wyruszą też na 2-dniową ewangelizację w drodze. Bez pieniędzy i bez zapewnionych noclegów.

Młodzi pójdą m.in. do Kokotka, gdzie odbywać się będzie Festiwal Życia. Do wyboru będą mieli też trasy wiodące do maryjnych sanktuarium: na Jasną Górę, do Pszowa i Turzy Śl., do Bujakowa oraz do Piekar Śl. Pierwszą stronę pokonają pieszo, drugą - samochodami.

Więcej o wydarzeniu znaleźć można na Facebooku.

Zapisy na dar.rybnik.pl

O Youth Campie piszemy też w najnowszym "Gościu Katowickim" (nr 24/17 czerwca).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama