Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Zakonnica, która została... blogerką

O skandalu, jakim jest wcielenie Boga, i o jego konsekwencjach w naszym życiu mówiła w Tychach siostra Bogna Młynarz. Zakonnica należy do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana.

Siostra Bogna prowadzi rekolekcje w kraju i za granicą, głosi w wielu miejscach, prowadzi bloga w internecie. W zaangażowaniu duszpasterskim jest takim żeńskim odpowiednikiem o. Adama Szustaka. Skąd się to u niej wzięło?

- Nie możemy nie głosić tego, czegośmy doświadczyli - mówiła na spotkaniu autorskim w księgarni Święty Jacek w Tychach. - Doświadczenie obecności i mocy Boga prowadzi nas do tego, by mówić o tym wszędzie - przekonywała.

Siostra Bogna Młynarz jest doktorem teologii duchowości. W pracy naukowej zajmuje się mistyką. Głosi liczne rekolekcje i konferencje na temat duchowości. Prowadzi też popularnego bloga „Dusza Jezusa”.

- Ludzie, którzy stracili nadzieję, często trafiają na strony internetowe podpowiadające, jak popełnić samobójstwo - mówiła. Jej blog to alternatywa dla złych i śmiercionośnych tekstów w internecie. Tam pojawiają się wpisy dające nadzieję i ukazujące wielką miłość Boga do człowieka.

W jej zgromadzeniu szczególnym kultem otacza się Duszę Chrystusa. To właśnie ten kult pomaga nam poznać nieskończoną miłość Boga do człowieka i odnaleźć drogę do spotkania z Bogiem za pośrednictwem ludzkiej natury Zbawiciela - przeczytamy o tym w książce siostry Bogny pt. "To Bóg szuka człowieka". Poznanie Najświętszej Duszy Jezusa ma nas też prowadzić do pełnej afirmacji naszej godności.

- Od czasu do czasu my adorujemy Jezusa - mówiła zakonnica. - Ale o ileż bardziej On nas adoruje, zachwyca się nami i robi to nieustannie - dodawała. - To nam pozwala poczuć się córkami i synami samego Boga. Daje nam Bożą tożsamość.

Misją siostry Bogny jest doprowadzenie każdej duszy ludzkiej do spotkania z Duszą Chrystusową. W takich spotkaniach pomaga wizerunek Jezusa Promieniującego. Siostra opowiadała o uzdrowieniach, jakie dokonały się przed tym obrazem. Można go zobaczyć w Siedlcu koło Krzeszowic w kaplicy domu rekolekcyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy